prosince

Požár kulturního domu, Česká Lípa

V úterý 16. prosince 2003 v ranních hodinách došlo v ulici 28. října na sídlišti Špičák v České Lípě k požáru zábavního a kulturního centra. Na místo bylo vysláno celkem 8 jednotek požární ochrany. V době příjezdu první jednotky požární ochrany byl požárem zasažen celý prostor diskotéky v I. nadzemním podlaží včetně střešní konstrukce. Hasiči nejprve nařídili evakuaci všech osob z vedlejšího restauračního zařízení, které bylo v době vzniku požáru v provozu. Poté se zaměřili na hašení ohniska požáru v hlavním sále, který zasahoval až do druhého patra, a ochranu přilehlé budovy s restaurací. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu ještě před 6. hodinou ranní, hašení objektu pokračovalo dalších 10 hodin. Hasební zásah byl komplikován ztíženým přístupem pro požární techniku k objektu kvůli nesprávně zaparkovaným vozidlům. Hasičům ztěžovalo práci také husté sněžení, vítr, námraza a teplota pod bodem mrazu. Celková škoda přesáhla 21 milionů korun a při zásahu byli zraněni 3 hasiči.